Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість

Життя після схуднення

.

Майже кожен з нас мріяв сісти на дієту і схуднути. Багато хто пробував це робити, але мало кому вдавалося протриматися хоч би пару тижнів. Ну а тих, хто зумів довести почате до кінця, позбавляючи себе різної смакоти, і розпрощався з десятком-другим кілограмів жирку, і зовсім можна по пальцях перерахувати. Але навіть якщо ви належите до цих вибраних героїв, не варто розслаблятися і опочивати на лаврах, бо позбавитися від зайвої ваги — це тільки пів справи. Друга половина полягає в тому, щоб не допустити його повернення.

Організм людини — штука вельми живуча. Він пристосовується до будь-яких, навіть найважкіших умов проживання. Але при цьому дуже не любить різких змін. Строга дієта — одна з них. У науці це називається принципом «йо–йо». Є така японська іграшка, як ні кидай іграшку, вона всякий раз приймає своє початкове положення. Те ж саме відбувається і з нашим тілом. Коли ми прагнемо набрати вагу, воно чинить опір. Коли щодуху прагнемо схуднути — теж «вставляє палиці в колеса». Як підсумок, нам постійно доводиться бути насторожі. І кожен черговий скинутий кілограм дається ціною все більших зусиль, усе більш жорстких обмежень в їжі.

А тепер уявимо собі, що все, заповітний рубіж в ікс кілограмів досягнутий. Багато хто тут же розслабляється, та так, що потім вже не в змозі оволодіти собою, і у результаті набирають ту ж вагу, що і на початку дієти, причому куди швидше, ніж його скидали! В результаті такого горе-схуднення ми засмучуємося, впадаємо в депресію і зарікаємося надалі знущатися з власної тлінної оболонки. Нерідко буває так, що врешті-решт людина важить більше, ніж спочатку, до дієти. Виходить, все? Безвихідь?

Зовсім ні, якщо підійти до справи грамотно. Ви всі напевно чули, що чим повільніше скидаєш вагу, тим важче потім її відновити. Дійсна правда! Поясню, чому. Перше: худнучи потихеньку, ви не піддаєте психіку жорсткому стресу, унаслідок якого вас може охопити тяга до обжерливості самими найшкідливішими продуктами: чіпсами, шоколадом, пельменями і так далі. Крім того, плавне зниження ваги допомагає зберегти максимум м'язової тканини, яка сама по собі, — ще той жироспалювач, і не дає сильно сповільнитися обміну речовин. Отже перше правило нашої гри — відведіть на схуднення досить часу. Скидайте не більше, ніж півкіло на тиждень.

Далі. Навіть якщо ви не зламалися в ході запеклої і вимотуючої битви із зайвою вагою, не розслабляйтеся дуже сильно після взятої перемоги. Коли заповітна відмітка в ікс кілограмів досягнута, починає видаватися, що все кінчилося і тепер на цілком законних підставах можна побалувати себе кохану забороненими ласощами. Так-то воно так, ось тільки тут простіше простого дуже сильно захопитися тим, чим захоплюватися не варто було б, і запросто набрати купу зайвих кілограмів. Ви повинні розуміти, що в ході дієти обмін речовин у вас все одно дещо сповільнився, і якщо у виснажений організм почати, як в топку, кидати у величезних кількостях жири і вуглеводи, він відгукнеться небувалий швидким приростом ваги за рахунок скупчення води і жиру. Звідси правило друге: гуляння з приводу перемоги над жиром не має бути щедрим. Зовсім не йдеться про те, щоб продовжувати сильно обмежувати себе в калоріях, Ви повинні зрозуміти, що для підтримки ваги їх можна поглинати більше, ніж для його зниження. Отже якщо розмір ваших порцій збільшиться, нічого страшного не станеться. Інша справа, що це підвищення калорійності раціону в 400–600 калорій має бути плавним (його слід розтягнути на пару тижнів) і базуватися на якісних дієтичних продуктах. За час дієти ваш організм вже звик до здорової їжі, та зате реагує внутрішнім дискомфортом на заборонені продукти. Тому можливість уволю поїсти дієтичної їжі явно повинно вас порадувати і освіжити вашу психіку. Йдеться, перш за все, про вуглеводи, такі як картопля, рис, гречка, макарони, вівсянка, фрукти і сухофрукти. Харчуючись правильно і займаючись паралельно з тими, що обтяжили, ви відмітите, що дещо додали у вазі, але в потрібних місцях. Іншими словами, товще ви не стали, зате ваші м'язи округлялися і налилися сил. Це — ознака того, що ваш організм відклав енну кількість вуглеводів про запас в печінці і м'язах.

Ще через пару тижнів, коли обмін речовин стане швидшим, ви зможете підняти калорійність ще на 300–400 калорій. Цим можна і обмежитися, якщо ви зацікавлені в тому, щоб підтримувати себе у формі. Шкідливі продукти допускаються, але не особливо часто (пару раз на тиждень) і невеликими порціями. Якщо ж чесно, то я б вважав за краще продовжувати дотримувати дієту, побажай я підтримувати постійно форму. Врешті-решт, їсти правильно - зовсім не шкідлива звичка.

Категорично заперечую проти спроб без кінцевого продовження жорсткої дієти. Скинувши зайву вагу, людина деколи починає панічно боятися повернення ненависних жирів на звичні місця: сідниці, живіт і стегна. Особливо схильні до таких страхів жінки, які, як відомо, ради краси готові піти на будь-які жертви. У світовій історії відомо немало випадків, коли пані, що звихнулися на схудненні, гинули від виснаження. Нам летальні результати ні до чого, а тому ви самі повинні встановлювати для себе межу в справі схуднення, заходити за яку не слід.

Пам'ятаєте, що закріпити результати вдалого схуднення не менш важливо, чим просто схуднути. Успіху вам.

Вхід

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Погода

Курси валют

Цікавинка

Афоризм


www.europe-kiev.ucoz.ru

Анекдот

Опитування

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 169

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Lviv TOP

Весь інтернет в одному каталозі!

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz