Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість

Відлучення від грудей

.

Відлучення дитини від грудей, як правило, уявляється мамам дуже складною й психологічно болісною дією. Причому склалася суспільна думка, що чим старше дитина, тем складніше відлучити його від грудей. Мамі, яка годує, рекомендують кидати годувати до року, тому що вже в 1,5 року дитина її «не відпустить». Однак у дійсності відлучення від грудей, що відбувся у фізіологічний термін проходить безболісно як для матері, так і для дитини. 

Лактація, як і будь-який інший процес в організмі, проходить стадію становлення, зрілості й зів'янення, або інволюції. Становлення лактації відбувається протягом 1-3 місяців після народження дитини. У цей час молозиво змінюється зрілим молоком, молочна залоза адаптується до процесу лактації й проходять хворобливі відчуття при наповненні грудей. У період зрілої лактації груди вже не переповнюються молоком — його приходить рівно стільки, скільки необхідно дитині й груди перебувають в стані рівноваги. Зрілу лактацію змінює інволюція, яка наступає до 1,5 — 2,5 років. У період інволюції молочної залози значно міняється склад грудного молока — воно надзвичайно насичене біологічно активними речовинами: імуноглобулінами, антитілами, гормонами, нейромедіатрами й нейростимуляторами. По імунних властивостях молоко в стадії завершення лактації порівнянне з молозивом і в цьому є глибокий біологічний зміст. Відлучена від грудей дитина втрачає імунну підтримку з боку матері, тому в неї повинен бути запас стійкості до інфекцій, який допоможе йому вижити. І дійсно, малята, відлучені від грудей у стадії інволюції молочної залози, тобто в 2-3 року, нічим не хворіють протягом напівроку після завершення годування рудьми. При несвоєчасному припиненні грудного вигодовування дитина може важко занедужати протягом місяця. 
По яких ознаках на практиці можна визначити, що настала інволюція молочної залози. 

По-перше, по строках лактації. Інволюція ніколи не наступає раніше, чим дитині виповниться 1 рік і 3 місяця. При нормальній лактації вона, як правило, наступає в 1,5-2,5 року, а при настанні наступної вагітності або, коли в матері є гормональні розлади, може настати раніше — у строки від 9 місяців до 1 року й 2 місяців. 

По-друге, по фізичному стомленню, яке виникає після годівлі. Якщо мати готова закінчувати лактацію, то під час годівлі в неї виникає відчуття, начебто дитина «тягне з неї жили». Після годівлі вона почуває слабість і сонливість, іноді не може відразу після годівлі встати з ліжка, а якщо встає, то в неї може виникнути запаморочення й навіть непритомність. Крім того, виникає хворобливість сосків. 

По-третє, по високій смоктальній активності дитини. Це пов'язане з тим, що дитина вже стала більшою, а молока стало значно менше. Тому маля намагається стимулювати лактацію надзвичайно частими прикладаннями до грудей, а також ссанням по черзі то однієї, то іншої молочної залози в одну годівлю. Малюк стає таким же невгамовним сосуном, як немовля. 

По-четверте, по психологічному стомленню. Через невгамовну смоктальну активність дитини, яка накладається на фізичне стомлення матері й хворобливість сосків, у неї поступово виникає непідроблене бажання втекти від свого чада. Однак не слід плутати справжнє психологічне стомлення жінки з бажанням припинити лактацію в строки, визначені суспільною думкою. Оскільки вважається, що годувати потрібно тільки до 1 року, багато жінок починають почувати «психологічну утому» від грудного вигодовування вже в 1 рік і 2 місяця. Їм здається, що вони героїчно годували дитя набагато довше покладеного строку й дуже стомилися від дитини — тепер пора від нього відпочити! Тому слід застерегти матусь від подібного самообману й, насамперед, подумати про здоров'я й психологічний комфорт дитини. Якщо всі перераховані вище ознаки з'явилися, виходить, мати й дитина готові припиненити грудне вигодовування. 
Як краще провести відлучення, якщо підійшли фізіологічні строки? 

Процес відлучення від грудей, коли й мама, і дитина до нього готові, відбувається спокійно й без проблем. Почавши підготовку до відлучення від грудей, мама повинна врахувати наступні моменти: 
вік маляти, він повинен бути не молодше, чим 1,5 року; 
стан лактації — чи дійсно вже якийсь час проявляються ознаки інволюції молочної залози? Щоб це перевірити, мамі потрібно розстатися зі своїм малям на добу, наприклад, залишивши його з бабусею або татом. Якщо через добу не спостерігається хворобливого наповнення грудей, вона не стала щільною й гарячою, значить жінка готова до відлучення від грудей. Якщо ж уже через дванадцята година ненька готова бігти до дитини, щоб він відсмоктав молоко з переповнених грудей, виходить, вона не готова до припинення лактації й подібне насильство над організмом погано позначиться на здоров'ї матері й дитини; 
тривалість інволюції — вона повинна бути не менш 2 місяців, інакше дитина не встигає одержати достатню кількість антитіл і імуноглобулінів для імунного захисту; 
пора року — для відлучення більше підходять пізня осінь, зима й провесна, після настання істотної відлиги й до першого заморозку підвищується активність патогенної мікрофлори, більш часті кишкові інфекції, тому навіть лікарі не рекомендують відлучати дитину в цей час; 
стан малюка— він повинен бути зовсім здоровий, у нього в цей момент не повинне бути загострення діатезу, росту зубів або іншого нездужання. Якщо дитина хворіла, потрібно, щоб пройшло не менш 3 тижнів після закінчення захворювання. Крім цього, малюк повинен бути здатний укладатися спати у відсутності мами без грудей. 
Запланувавши відлучення від грудей, і врахувавши всі нюанси, можна приступати до реалізації планів. Це можна зробити двома способами. 

Перший спосіб, найбільше фізіологічний і природній, але не завжди доступний. Мама просто йде з будинку на 3-7 днів і з'являється вже в новій якості. Якщо дитина у відсутності матері оточений достатньою турботою тата або бабусі, він звичайно не згадує про груди й за 2-3 дня звикає засипати по-іншому. Це може бути вечірня казка, або колискова пісня, або укладення іграшок і маляти разом з ними. 

Ніколи не варто в цій ситуації давати дитині пустушку або пляшку з водою або молоком. Не можна заміняти спілкування з мамою на спілкування із предметом. Однак варто приготувати на випадок пробудження дитини питво в чашці. Після відлучення від грудей діти часто у сні відчувують бажання пити. Вони можуть прокинутися особливо під час нічного сну, попити й спокійно продовжити свій сон. Тому той, хто залишається з дитиною на час розлучення з мамою, повинен бути готовим до такої ситуації. 
Після розлуки мама вертається до маляти вже в новій якості й говорить, що в неї вже немає молока. Звичайно, при твердій поведінці мами маля забуває про груди і припиняє наполягати на поверненні «сі-сі» приблизно через тиждень. Забування відбувається легше при наявності додаткових позитивних емоцій: похід у гості до улюбленої бабусі, катання в парку на каруселях і т.д. 

Другий спосіб — це укладати дитини спати без прикладання до грудей. Тільки це повинен робити інша людина, а не мама. Це може зробити бабуся, тато або нянька, коли мама вдень вийшла, наприклад, у магазин або просто по справах. Спочатку дитина навчається укладатися спати без мами вдень, а потім і ввечері. З того моменту, коли дитина почала укладатися без грудей, він залишається спати з татом або бабусею, а мама відправляється спати на іншу постіль. Однак спільний сон можна й зберегти. Потім маля починає прокидатися для ранкового годування й безболісно розстається із грудьми. Таке відлучення відбувається приблизно протягом місяця. 
Що відбувається при відлученні від грудей?

Якщо припинення лактації вписується у фізіологічний термін, то жінка не має потреби в перев'язуванні, додаткових зціджуваннях і якому б то ні було іншому втручанні. Протягом першої доби після останньої годівлі вона трошки наповнюється, а потім наповненість зникає. Через тиждень після припинення лактації при натисненні на груди можуть виділитися 1-2 краплі прозорої рідини, схожої на молозиво, яке виділяється під час вагітності. Ця рідина тепер буде присутній у молочній залозі досить довго. 

Необхідно також ураховувати, що припинення грудного вигодовування позначається на емоційному стані жінки. Вона гостро переживає розлуку з малям і той факт, що тепер вона не пов'язана з ним настільки тісними узами. Дуже часто в жінок з'являється сентиментальність настроїв, плаксивість, коли сльози течуть струмком при найменшім нагадуванні про дитину. Це тимчасове явище й настрій обов'язковий стабілізується приблизно через 1-2 тижні. Утішити себе в цій ситуації можна лише тим, що ця розлука повинна була коли-небудь відбутися, що дитина незміннодорослішає, стає більш самостійною і незмінно віддаляється від матері. 

Досить часто мами переносять свої переживання на дитину буквально. Їм здається, що він страждає так само, як і вони. Однак діти у віці 2-3 року переносять відлучення від грудей легше мам і швидше забувають про зміни, що відбулися. 
Термінове відлучення від грудей

Не завжди життя тече благополучно. Іноді складаються ситуації, коли мати змушено відлучити дитину від грудей поза своїм бажання. Наприклад, коли мамі необхідно пройти курс лікування, несумісного із грудною годівлею, лягти в лікарню, терміново виїхати і т.д. Така ситуація далеко не завжди є показанням до припинення лактації. Якщо мама змушено розстатися з дитиною на 1-3 тижні, то цілком можна скористатися тимчасовим відлученням від грудей. Щоб уберегти себе від неприємностей і зберегти лактацію, необхідно зціджуватися 6 раз у день. Коли мама повернеться до дитини, грудне годування можна відновити. 

Слід сказати, що раннє відлучення дитини від грудей таїть небезпеки, як для матері, так і для маляти. Для матері воно небезпечно виникненням маститу або абсцесу, болісними відчуттями переповнених грудей, які тривають не один тиждень. Для дитини воно небезпечно тим, що через непідготовленість імунної системи він починає часто хворіти. Вирішивши відлучати маля, наприклад в 9 місяців, мами часто не підозрюють, що в результаті він може важко занедужати не далі як через місяць. Під час важкої хвороби маленькі діти відмовляються від їжі й питва й страждають від зневоднювання організму. Саме в цей час грудне вигодовування могло б виявитися для дитини порятунком і засобом зцілення, а коли лактація припинена, мати вже не зможе полегшити його стан. 

Якщо все-таки трапилося так, що ситуація безвихідна й лактацію треба припиняти скористайтеся наступними рекомендаціями:
не перев'язуйте груди, це не сприяє припиненню лактації, але може стати причиною маститу; 
звернетеся до лікаря маммолога або акушера-гінеколога й проведіть припинення лактації під його контролем; 
не захоплюйтеся зціджуваннями, оскільки зціджування не допомагають швидко припинити лактацію.

Вхід

Пошук

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода

Курси валют

Цікавинка

Афоризм


www.europe-kiev.ucoz.ru

Анекдот

Опитування

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 169

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Lviv TOP

Весь інтернет в одному каталозі!

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz